fbpx

29/08 Mill Grove x Dirty Five Given x Kruki x Rosochate at Bunkier

Czy jest lepsze zakończenie wakacji niż mocny rockowy koncert?

Już 29. sierpnia na scenie klubu Bunkier zaprezentują się aż cztery zespoły zapewniając prawie cztery godziny rockowego grania, które cofnie wszystkich do lat 90. Nie masz planów na koniec sierpnia? Już masz. Zaczynamy o 17:30, wstęp 15zł.

Dirty Five Given to trójmiejski projekt, który powstał dzięki wspólnej fascynacji i obserwacji rocka lat '90 i wszelkich mniej lub bardziej garażowych gatunków. Żywa energia, napędzana przez trzy instrumenty, silne melodie i niesztampowe rozwiązania to krótki, ale wymowny opis tego, co zapewni wszystkim trójka chłopaków z Gdańska.

Mill Grove to gdański zespół grający szeroko pojęty rock alternatywny. Kalifornijskie, ciężkie i rytmiczne brzmienie gitary, bas o mocnym groovie, nie stroniącym od brzmieniowych eksperymentów, solidna i potężna perkusja wraz z wokalem niemalże wyrwanym z Seattle lat 90' to główne cechy brzmienia zespołu.

Kruki określają się obecnie jako intymny post-punk. W oficjalnie czteroosobowym składzie łączą ciężkie, mocno przesterowane riffy oraz romantyczne i przestrzenne melodie z głębokim, elektrycznym wręcz neurobasowym brzmieniem. Świetnie przyjęte ostatnie koncerty dają cholernego kopa do kolejnego spotkania z publiką!

Rosochate gra zaczepnego rock’n’rolla, czerpiącego psychodelii i garage rocka w stylu The Stooges. Model zespołu jest całkiem prosty: jeden gość z gitarą, drugi z basem, trzeci za wielkimi bębnami, a czwarty z mikrofonem. Lubią lata 90 i humor z serialu Californication. Chłopaki z Olsztyna starają się nie smęcić, więc każdy riff jest podparty trafnym beatem - szybkim i skutecznym jak lewy prosty u młodego boksera.